Pehar lige Šampiona u Njemačku i Sloveniju!

Pehar lige Šampiona u Njemačku i Sloveniju!

Proteklog vikenda u Njemačkom Straubingu odigrani su mečevi polufinala i finala lige Šampiona za žene i muškarce. Gledaoci su imali priliku da uživaju u potezima najvećih majstora u obe konkurencije. Učesnici završnice u muškoj konkurenciji su: Szegedi TE, ZP Sport a.s. Podbrezova, SKV Rot-Weiss Zerbst 1999 i KK Beograd, dok kod dama konkunreciju su činili: KK Celje, KK Mlaka Rijeka, SKC Victoria 1947 Bamberg i KK Pionir Subotica.

U muškoj konkurenciji, može se reći pomalo i neočekivano, titulu je uzeo Njemački SKV Rot-Weiss Zerbst 1999, dok u ženskoj konkurenciji titulu su odnijele kuglašice KK Celja.

(28.3. – subota)

-Muškarci (polufinale)

Szegedi TE (HUN) – ZP Sport a.s. Podbrezova (SVK)  (6 : 2 ; 15,5 : 8,5 ; 3704 : 3598)

SKV Rot-Weiss Zerbst 1999 (GER) – KK Beograd (SRB) (7 : 1 ; 11,5 : 12,5 ; 3699 : 3641)

http://www.fiqwnba-nbc.de/2015_CL_M_SF1_Szeged-Podbrezova.pdf

http://www.fiqwnba-nbc.de/2015_CL_M_SF2_Zerbst-Beograd.pdf

-Žene (polufinale)

KK Celje (SLO) – KK Mlaka Rijeka (CRO) (6 : 2 ; 14 : 10 ; 3422 : 3376)

SKC Victoria 1947 Bamberg (GER) – KK Pionir Subotica (SRB) (7 : 1 ; 16 : 8 ; 3392 : 3291)

http://www.fiqwnba-nbc.de/2015_CL_W_SF1_Celje-Rijeka.pdf

http://www.fiqwnba-nbc.de/2015_CL_W_SF2_Bamberg-Subotica.pdf

 

(29.3. – nedelja)

-Muškarci (finale)

Szegedi TE (HUN) – SKV Rot-Weiss Zerbst 1999 (GER) (3 : 5 ; 14 : 10 ; 3682 : 3718)

http://www.fiqwnba-nbc.de/2015_CL_M_F3_Szeged-Zerbst.pdf

-Muškarci (za treće mjesto)

ZP Sport a.s. Podbrezova (SVK) – KK Beograd (SRB) (5 : 3 ; 14 : 10 ; 3709 : 3680)

http://www.fiqwnba-nbc.de/2015_CL_M_F3_Podbrezova-Beograd.pdf

Konačan plasman:
1. Zerbst
2. Szeged
3. Podbrezova
4. Beograd

-Žene (finale)

KK Celje (SLO) – SKC Victoria 1947 Bamberg (GER) (6 : 2 ; 13 : 11 ; 3523 : 3501)

http://www.fiqwnba-nbc.de/2015_CL_W_F1_Celje-Bamberg.pdf

-Žene (za treće mjesto)

KK Mlaka Rijeka (CRO) – KK Pionir Subotica (SRB) (6 : 2 ; 13 : 11 ; 3418 : 3384)

http://www.fiqwnba-nbc.de/2015_CL_W_F3_Rijeka-Subotica.pdf

Konačan plasman:

1. Celje

2.Bamberg

3. Mlaka

4. Pionir