Završeni evropski kupovi, naši klubovi ispod očekivanja

Završeni evropski kupovi, naši klubovi ispod očekivanja

Prošle sedmice su naši predstavnici učestvovali na evropskim klupskim takmičenjima.

Svjetski kup: Ekipa Revite kao aktuelni šamion učestvovala je na svjetskom kupu u italijanskom Bolcanu i zauzela 12. mjesto. Od rezultata vrijedi istaći rezultate mladog Džajića koji je odlično otvorio takmičenje sa 591 i Trklja Marka koji je sa 601 zatvorio takmičenje.

Svi rezultati: http://www.wnba-nbc.de/Sport/Team_Cups/Team_Cup_2016/2016_MWP_Quali_Men.pdf

FINALE ZERBST (GER)-PODBREZOVA (SVK) 6:2

Evropa pokal: Rudar iz Kaknja je kao drugoplasirana ekipa iz prvenstva ostvario pravo učešća na evropskom pokalu u Bačkoj Topoli i tamo osvojio 9. mjesto. U prilično izjednačenoj igri cijele ekipe, najbolji je bio Turudija Eldar sa 568.

Rezultati: 2016_MEP_Quali_Men.pdf

Finale: BSV ST. POLTEN (AUT) -GRMOŠCICA (CRO) 2:6

NBC pokal: Banjalučki Borac je uzeo učešće na NBC pokalu u Njemačkom Straubingu i zauzeo 18. mjesto u konkurenciji 24 ekipe. Najbolji pojedinac nastupa bio je Boltić Jovica sa 594.

Rezultati: 2016_NBCP_Quali_Men.pdf

Finale: KONSTRUKTOR (SLO)-REPLECAKI (HUN) 1:7